Satsangas

Satsangas – nuo sanskrito sat (tiesa) ir sang (bendravimas) – tiesioginis žodžio „Satsang“ vertimas reiškia: „bendravimas su išminčiumi“. Satsango metu praktikuoja skirtingą dvasinį lygmenį pasiekę žmonės: nuo pradedančiųjų iki labiau patyrusių jogos mokytojų. Satsangas yra jogos praktikos esmė. Satsango metu 30 minučių tyliai medituojama, giedamos mantros, klausomasi nesudėtingos jogos filosofijos ar psichologijos paskaitos. Medituojant drauge, grupėje, sukuriama stipri dvasinė atmosfera, skatinanti gilesnes meditacines patirtis.

Mintys kaip pauksčiai, jos keliauja savaime. Kartais atsitinka, kad mintys įlekia į jūsų dangų nuo jūsų supančių žmonių, o kartais jūsų mintys patenka į jų dangų. Kai jūs šalia žmogaus, kuris turi per daug minčių, jis papildo jus savo mintimis. Tuštindamas savo protą, jis perduos jums savo mintis net tuomet, jeigu tylės. Mintys tarsi radijo bangos skleidžia iš jo galvos ir jūs gaudote jas. Kartais jūs net suvokiate, kad tai ne jūsų mintis, bet kai ji ateina, jūs priimate ją, jūs tapatinate save su ja. Kažkas buvo piktas, bet jūs pagavote jo mintis, ir pyktis ėmė kilti jumyse. Būdami šalia vieno žmogaus, jūs staiga pajuntate liūdesį? O šalia kito – energijos ir laimės antplūdį. Viskas yra užkrečiama ir protas – labiausiai užkrečiama liga pasaulyje.

Mintys – ne jūsų nuosavybė, jos – tai ne jūs! Stebėkite, kaip mintys įeina į jūsų protą, kaip jūs tapatinate save ir tampate vieningi su jomis. O jos juda taip greitai, jų greitis toks didelis – nėra nieko greitesnio už mintį. Dėl didelio greičio jūs negalite pastebėti dviejų minčių atskirai.Tačiau jūs sulėtinsite visus kūno procesus, – kvėpavimą, pulsą, – jūs atsipalaiduojate ir mintys taip pat sulėtėja. Štai kodėl miegant mintys nejuda. Kadangi žmogus yra labai sulėtėjęs, o mintis tokia greita, jie negali susijungti, todėl minčių srautas nutrūksta. Stebėkite savo mintis ir išgyvensite tai, kad jūs ne debesys, o dangus. Jūs galite stebėti debesis kaip dangų, galite žiurėti į juos nuo žemės, o galite laikyti save debesimis. Gilioje būsenoje stebimasis tampa stebinčiuoju.

Visa informacija bus pateikiama apie datą ir laiką ČIA